Card Protector etui ochronne na karty zbliżeniowe.

KOMP-12519
Dostępność:
Jest
Czas realizacji: 24 h
szt.
Cena netto: 5,36 zł 6,59 zł
Czy wiesz, jak działają karty zbliżeniowe MasterCard Paypass lub Visa PayWave? W środku karty umieszczono układ scalony, który aktywuje się pod wpływem fal radiowych (technologia RFID) i wysyła do terminala płatniczego informacje potwierdzające transakcję. Wszystko wygląda dobrze do momentu, gdy uświadomimy sobie, że karta ZAWSZE wyśle dane, niezależnie czy tego chcemy, czy nie i odbiorcą danych nie musi być terminal płatniczy, ale np. skaner używany przez złodzieja. Wystarczy tylko, że złodziej zbliży się do Ciebie z czytnikiem np. w sklepie, odczyta dane z karty i właśnie z Twojego konta znika 50 zł. Jeżeli złodzieje zabiorą Ci mniejszą kwotę, to pewnie nawet tego nie zauważysz.
Wystarczą dwie osoby z telefonami komórkowymi wyposażonymi w technologie zbliżeniową NFC. Jedna z nich robi zakupy, za które płaci zbliżeniowo. Sygnał z terminala wysyłany jest do jego telefonu. Telefon, zamiast łączyć się z bankiem, łączy się z drugim telefonem złodzieja, który właśnie stoi np. koło Ciebie. On odbiera dane z telefonu ze sklepu, wysyła je do Twojej karty, odbiera informacje autoryzacyjne i wysyła z powrotem do złodzieja w sklepie. Złodziej w sklepie autoryzuje transakcję, zabiera towar i wychodzi. Cały proces jest błyskawiczny i NIE POZOSTAWIA ŻADNYCH ŚLADÓW. Oprócz tego, że właśnie zapłaciłeś za czyjeś zakupy.

Temu wszystkiemu można oczywiście zapobiec, stosując CardProtector, który ekranuje kartę kredytową, uniemożliwiając wysyłanie przez nią jakichkolwiek informacji. Jeżeli chcesz zapłacić, po prostu wyciągnij kartę z etui, dokonaj transakcji i włóż ją do niego z powrotem.
Przeznaczenie : Karty płatnicze