Klocki drewniana wieża

MA GZ1
Dostępność:
Jest
szt.
Cena netto: 8,12 zł 9,99 zł

Wspaniała rozrywka dla całej rodziny ! Jenga to gra zręcznościowo-umysłowa.

Polega na budowie wieży z drewnianych klocków. Następnie gracz wyciąga dowolny klocek - pod warunkiem, że znajduje się poniżej aktualnego poziomu wieży i układa go na górze.

Przegrywa ta osoba, która wyciągając klocek przewróci wieżę. To doskonała, wciągająca i pasjonująca zabawa dla małych i dużych!

Świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Emocje rosną z każdym kolejnym piętrem wieży, które zwiększa poziom trudności.


Możemy zagrać w kilka wariantów tej gry:

Wariant pierwszy:  Klasyczny. Układamy wieżę, następnie wyciągamy odpowiadające nam klocki i układamy je na górze tak, aby nie zburzyć konstrukcji. 

Wariant drugi: Rzucamy 4 kostki do gry i wyciągamy klocek z liczbą wynikającą z sumy oczek na kostkach. Klocek układamy na szczycie wieży w taki sposób by nie zburzyć wieży. Doskonały wybór dla dziecka, które uczy się dodawać. Zmodyfikowane zasady uczą też odejmowania lub mnożenia/dzielenia. 


To prawdziwe wyzwanie dla wszystkich miłośników gier zręcznościowych. Prezentowana zabawka to propozycja dla nieco starszych pociech, sugerowany wiek przez producenta to od 5 lat. Solidne wykonanie, dbałość o szczegóły przyciągają uwagę nawet najbardziej wymagających miłośników tej fantastycznej gry.

Jenga to prosta gra zręcznościowa, do której potrzebny jest odpowiedni zestaw klocków. Mimo swojej prostoty potrafi dostarczyć fantastycznej zabawy przez wiele godzin. W proponowanym przez nas zestawie znajdziemy drewniane klocki – 48 sztuk

 

Z klocków jeden z graczy buduje wieżę, której każde piętro składa się z trzech klocków. Do stworzenia stabilnej konstrukcji potrzebna jest twarda i równa powierzchnia. Każde piętro budowli składa się z trzech klocków, które układa się pod odpowiednim kątem naprzemiennie w stosunku do poprzedniego poziomu.


Szerokość klocka ok. 2,5 cm
Długość klocka ok. 7,3 cm
Grubość klocka ok. 1,2 cm
Wymiary pudełka ok. 23,5 cm x 7,5 cm